Головна » Готові твори

Твір на тему "Дві долі синів Тараса Бульби"

Твір на тему "Дві долі синів Тараса Бульби" скачати

Скачати повну версію

Повість М. В. Гоголя «Тарас Бульба» була написана в XIX столітті і грунтувалася на історичних подіях минулого. Центральними персонажами у творі були два брати, два сини старого козацького полковника Тараса Бульби. Старшого сина звали Остап, а молодшого - Андрій. Обидва брата були здоровими молодими воїнами. Здавалося б, вони такі різні і мають такі різні долі. Однак долі у обох однаково трагічні.

У них в обох було однакове дитинство. Обидва виросли під наглядом дбайливої ​​мами . Однак у той час як Андрій завжди потребував материнської любові, Остап намагався завжди бути більш самостійним і сильним, як батько. Обидва отримали однакову освіту, але проявляли себе по- різному. Андрієві завжди легко давалося навчання, і він був значно винахідливішими брата. Остапу ж спочатку навчання зовсім не давалася, але він прикладав максимум зусиль і у підсумку став одним з кращих учнів бурси.

Обидва брата після закінчення навчання в Києві повернулися додому, де пробули недовго. Під керівництвом батька вони незабаром вирушили на Запоріжжя отримувати життєвий досвід, і як говорив сам Тарас Бульба для проходження школи життя. Там козаки об'єдналися проти поляків і почалися часті запеклі бої. Остап і Андрій швидко стали одними з кращих бійців. Вони вірою і правдою захищали свою батьківщину.

Коли козацькі полки не змогли взяти місто Дубно, вони вирішили взяти його в облогу. Там Андрій зустрів служницю своєї коханої дівчини- полячки . Дізнавшись, що та в біді і переносить важкий голод , він тут же вирішив їй допомогти. В результаті, заради своєї любові він відмовився від рідних , від товаришів і , нарешті, від рідної землі. Це зрада його привело до бою з рідним батьком і братом. Тарас Бульба не зміг змиритися з тим , що його молодший син зрадник і власноруч його вбив. Так, трагічно закінчилося життя Андрія.

Не менш трагічна доля Остапа . Він усім серцем вболівав за брата , але залишався все також вірний козакам , як і спочатку боїв. Коли поляки відправили своїм полками підкріплення , козацькі війська були розгромлені і багато з них опинилися в полоні , в тому числі і Остап. Батько був поранений , але з усіх сил намагався допомогти синові . Дізнавшись , що всі полонені будуть страчені у Варшаві , він відправився туди в спробі якось допомогти Остапові , але лише став свідком страти сина , що не видав ні звуку і залишався до кінця стійким воїном.

По суті , трагічна доля і Тараса Бульби. Йому довелося прийняти смерть найдорожчих йому людей. Але це були різні смерті: одна - смерть істинного козака , інша - смерть зрадника. Незважаючи на те , що обидва сини були виховані однаково , виросли в одному будинку , отримали однакову освіту , життєві цінності та пріоритети у них були різні.
Пряме посилання
Переглядів: 1723 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Математика (рівень стандарту) ...
Презентація на тему - Фармокол...
Презентація на тему - Функціон...
Презентація на тему - ФРАНЦІЯ ...
Відповіді до зошита для практи...
Математика Г. П. Бевз, В. Г. Б...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Дві долі синів Тараса Бульби" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!