Твір на тему "Як з'явилася писемність?" скачати обо дивитися онлайн - Довідник
Головна » Готові твори

Твір на тему "Як з'явилася писемність?"

Твір на тему "Як з'явилася писемність?" скачати

Скачати повну версію

Сучасна людина вчиться писати і читати з дитинства. Складно уявити наше життя без таких необхідних сьогодні умінь. Однак, перш ніж зародилася писемність минуло чимало століть.

Первісні люди могли говорити і спілкуватися між собою за допомогою звуків, жестів, а потім і слів. Цього виявилося недостатньо, потрібно було якимось чином запам'ятовувати і фіксувати інформацію, передавати свій досвід наступним покоління, спілкуватися на відстані. Так виникла потреба в писемності. На самому початку свого шляху до писемності, первісні люди стали малювати на стінах печер малюнки, що розповідають про їх життя і діяльності.

Потім з'явилося "вузликове лист". За допомогою різних вузлів та їх кількості можна було передавати інформацію. Перші пам'ятники писемності, що віддалено нагадує сучасну, відносять нас до періоду мезоліту. Зародилася писемність в Месопотамії в середині IV, початку III століть до нашої ери.

Писати почали на глиняних табличках, поки глина не застигла можна було нанести на табличку різні знаки і "клиноподібні" штрихи, звідси і назва першої писемності - клинопис.

Написи на табличках робилися за допомогою спеціальної дерев'яної або очеретяної палички із загостреним кінцем. Таким способом можна було писати слова і окремі склади.

Одночасно з шумерами (жителями Месопотамії), писемність стали освоювати і єгиптяни. Для передачі інформації вони використовували ієрогліфи, які могли означати як одне слово, так і декілька. Свої ієрогліфи єгиптяни зображували на стінах гробниць, на глиняних табличках, а потім, стали використовувати перший папір - папірус.

Перший алфавіт був придуманий греками приблизно тисячу років до нашої ери. Писемність пройшла довгий і тернистий шлях свого розвитку. Завдяки досвіду наших древніх предків, кожна високорозвинена сучасна цивілізація сьогодні має свою власну писемність.
Переглядів: 229 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Відповіді на запитання і завда...
Презентація на тему: поняття в...
Алгебра А. Г. Мерзляк, В. Б. П...
Презентація на тему - Будова і...
Алгебра Г. М. Янченко, В. Р. К...
Англійська мова В. М. Плахотни...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Як з'явилася писемність?" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!