Головна » Готові твори

Твір на тему "Як з'явилася писемність?"

Твір на тему "Як з'явилася писемність?" скачати

Скачати повну версію

Сучасна людина вчиться писати і читати з дитинства. Складно уявити наше життя без таких необхідних сьогодні умінь. Однак, перш ніж зародилася писемність минуло чимало століть.

Первісні люди могли говорити і спілкуватися між собою за допомогою звуків, жестів, а потім і слів. Цього виявилося недостатньо, потрібно було якимось чином запам'ятовувати і фіксувати інформацію, передавати свій досвід наступним покоління, спілкуватися на відстані. Так виникла потреба в писемності. На самому початку свого шляху до писемності, первісні люди стали малювати на стінах печер малюнки, що розповідають про їх життя і діяльності.

Потім з'явилося "вузликове лист". За допомогою різних вузлів та їх кількості можна було передавати інформацію. Перші пам'ятники писемності, що віддалено нагадує сучасну, відносять нас до періоду мезоліту. Зародилася писемність в Месопотамії в середині IV, початку III століть до нашої ери.

Писати почали на глиняних табличках, поки глина не застигла можна було нанести на табличку різні знаки і "клиноподібні" штрихи, звідси і назва першої писемності - клинопис.

Написи на табличках робилися за допомогою спеціальної дерев'яної або очеретяної палички із загостреним кінцем. Таким способом можна було писати слова і окремі склади.

Одночасно з шумерами (жителями Месопотамії), писемність стали освоювати і єгиптяни. Для передачі інформації вони використовували ієрогліфи, які могли означати як одне слово, так і декілька. Свої ієрогліфи єгиптяни зображували на стінах гробниць, на глиняних табличках, а потім, стали використовувати перший папір - папірус.

Перший алфавіт був придуманий греками приблизно тисячу років до нашої ери. Писемність пройшла довгий і тернистий шлях свого розвитку. Завдяки досвіду наших древніх предків, кожна високорозвинена сучасна цивілізація сьогодні має свою власну писемність.
Пряме посилання
Переглядів: 285 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Презентація на тему - Синтез м...
Фізика Л. Е. Генденштейн, І. Ю...
Презентація на тему: Типи моло...
Презентація на тему - Алмаз. К...
OUR ENVIRONMENT (Наше довкілля...
Презентація на тему: Канада / ...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Як з'явилася писемність?" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!