Головна » Готові твори

Твір на тему "Колядки та щедрівки"

Твір на тему "Колядки та щедрівки" скачати

Скачати повну версію

Колядки та щедрівки з'явилися на Русі ще до прийняття християнського віросповідання. Вони йдуть своїм корінням глибоко в історичне минуле, коли наш народ поклонявся своїм богам.

Тоді слов'яни вірили в природну силу і одушевляли все навколо. За кожним погодним явищем стояло божество, яке відповідає за нього. Така релігія називається язичництвом, і вона багатолика і жива.

Вірячи в силу природи, люди намагалися задобрити її і віддячити. Звідси виникла величезна кількість обрядів, спрямованих на поліпшення родючості, на врожай, багатство і щедрот. І колядки разом з щедрівками - це як раз таки творче втілення подібних поглядів на життя і місце в ній людини.

Колядки спрямовані на побажання господарям будинку добра, врожаю і всіх благ, але тільки в обмін на солодке частування (теж, до речі, ритуальне). Вони обіцяють щедрі дари, здоров'я, благополуччя, однак для виконання побажань необхідна символічна жертва.

Віддаючи гостям частування, господарі тим самим як би віддають богам, здійснюють жертвопринесення. У відповідь на це вони отримують обіцяне багатство. От чому не пригостити колядників вважалося мало не смертельним гріхом.

Щедрівки дуже тісно пов'язані з колядками. Вони так само обіцяють щедроти, що зрозуміло з самої назви. Їх теж виконували колядники в останній вечір року, що минає. Щедрівки обов'язково співають славу господареві будинку, всій його родині й самому будинку. Ці обрядові пісні дуже багаті на побажання та хвалебні слова, і вважалося, що вони приносять щастя і удачу, а також безпосередньо впливають на багатий урожай в новому році.

Для народу, в основі вірування якого лежить рідна земля-матінка і всі сподівання пов'язані саме з нею, колядки та щедрівки являють собою справжні змови на добробут і процвітання . І ставлення до них у наших предків було трепетне і шанобливе.
Пряме посилання
Переглядів: 509 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Презентація на тему - Властиво...
Презентація на тему - Наслідки...
Презентація на тему - Enjoy En...
Хімія Ярошенко О. Г. 10 клас
Презентація на тему - Селяни і...
Презентація на тему - ПЛАНЕТА ...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Колядки та щедрівки" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!