Головна » Готові твори

Твір на тему "Мудре влучне слово"

Твір на тему "Мудре влучне слово" скачати

Скачати повну версію

Де ще так широко, так розгорнуто, осмислено і словесно багате не звучить мудре влучне слово як не в афоризмі, прислів'я та приказки . Ось де воістину все влучно підмічено як кажуть, - «не в брову, а в око». Найчистіше і драгоценнейший джерело народної мудрості. Вона глибоко сягає своїм корінням в історію людства.

Влучні вислови царя Хаммурапі (1792 - 1750 до н.е. - Месопотамія) і ще давніші Урунімгіна (2318 - 2312 до н.е.) свідчили: «Тільки боягуз так слабкий, і мізерний, що може образити вдову і сироту». А ось зібрані вислови грецьких мудреців: «Тільки осел впирається, коли його ведуть на водопій »; «Не будеш проклинати про ближнього свого, а то будеш горбатий»; «Що найкраще? Що вмієш!»; «Знаходь друзів не поспішаючи, а то залишишся на шішах»; «Душевна глухота не виліковна хвороба». Мудрим слівцем «пересипані» слов'янські месяцеслови. Наприклад, 21 жовтня «Трифон шубу лагодить. Пора і Пелагеї взятися за верхонки», тобто з цього дня вже тепла не чекай.

У прислів'ях і приказках відображають побут, звичаї народу, внутрішній світ людини. У багатьох російських приказках поширені мотиви зимової холоднечі. «Заткни рот рогівкою, - протягає!», Зупиняють красномовство брехуна - базіку. « Справа готове, хоч рукавички взуй!» - Засуджують при вдалій угоді. «З похвали шуби НЕ пошиєш, але похвала гріє». «По шубі дізнавайся звіра, а не людини». «Худа совість в рукавиці гуляє» .

Прислів'я, афоризми та приказки супроводжують людину з самого дитинства і часто стають путівником по всій життя. Мудре, влучне слово прикрашає і збагачує мова, розширює словниковий запас, розвиває уяву. Щоб зберегти цей ефект, використовуючи влучне слівце людина повинна вміти швидко оцінити ситуацію. Тільки тоді він буде воістину мудрий.
Пряме посилання
Переглядів: 337 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Презентація на тему - Урок поч...
Хімія Н. М. Буринська 8 клас
Англійська мова Л. В. Калініна...
Відповіді на запитання і завда...
Презентація на тему - ЗАХИСТ Н...
Фізика В. Д. Сиротюк, В. І. Ба...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Мудре влучне слово" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!