Головна » Готові твори

Твір на тему "Мудре влучне слово"

Твір на тему "Мудре влучне слово" скачати

Скачати повну версію

Де ще так широко, так розгорнуто, осмислено і словесно багате не звучить мудре влучне слово як не в афоризмі, прислів'я та приказки . Ось де воістину все влучно підмічено як кажуть, - «не в брову, а в око». Найчистіше і драгоценнейший джерело народної мудрості. Вона глибоко сягає своїм корінням в історію людства.

Влучні вислови царя Хаммурапі (1792 - 1750 до н.е. - Месопотамія) і ще давніші Урунімгіна (2318 - 2312 до н.е.) свідчили: «Тільки боягуз так слабкий, і мізерний, що може образити вдову і сироту». А ось зібрані вислови грецьких мудреців: «Тільки осел впирається, коли його ведуть на водопій »; «Не будеш проклинати про ближнього свого, а то будеш горбатий»; «Що найкраще? Що вмієш!»; «Знаходь друзів не поспішаючи, а то залишишся на шішах»; «Душевна глухота не виліковна хвороба». Мудрим слівцем «пересипані» слов'янські месяцеслови. Наприклад, 21 жовтня «Трифон шубу лагодить. Пора і Пелагеї взятися за верхонки», тобто з цього дня вже тепла не чекай.

У прислів'ях і приказках відображають побут, звичаї народу, внутрішній світ людини. У багатьох російських приказках поширені мотиви зимової холоднечі. «Заткни рот рогівкою, - протягає!», Зупиняють красномовство брехуна - базіку. « Справа готове, хоч рукавички взуй!» - Засуджують при вдалій угоді. «З похвали шуби НЕ пошиєш, але похвала гріє». «По шубі дізнавайся звіра, а не людини». «Худа совість в рукавиці гуляє» .

Прислів'я, афоризми та приказки супроводжують людину з самого дитинства і часто стають путівником по всій життя. Мудре, влучне слово прикрашає і збагачує мова, розширює словниковий запас, розвиває уяву. Щоб зберегти цей ефект, використовуючи влучне слівце людина повинна вміти швидко оцінити ситуацію. Тільки тоді він буде воістину мудрий.
Пряме посилання
Переглядів: 358 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Твір на тему: Пам'ятки США
Хімія Ярошенко 9 клас
Презентація на тему - ALL SORT...
Презентація на тему - SCHOOL (...
Англійська мова В. М. Плахотни...
Презентація на тему - ФРАНЦІЯ ...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Мудре влучне слово" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!