Головна » Готові твори

Твір на тему "Сини Тараса Бульби: Остап і Андрій"

Твір на тему "Сини Тараса Бульби: Остап і Андрій" скачати

Скачати повну версію

Сини Тараса Бульби, Остап і Андрій, є центральними персонажами в повісті М. В. Гоголя «Тарас Бульба». Це брати - герої, які брали участь у визвольних битвах за вітчизну . Незважаючи на однакове виховання і освіту, Остап з Андрієм сильно відрізнялися один від одного. Остап, старший син старого козацького полковника Тараса Бульби, був сміливий, суворий і не терпів образ на свою адресу. Його молодший брат, Андрій, був не менш сміливим, проте відрізнявся М'якосердий.

Під час навчання в семінарії Андрій відразу себе проявив як один з кращих і кмітливих учнів . Подейкували , що він був щасливчиком , і йому все сходило з рук. Остапу навчання спочатку не подобалася і не давалася . Проте з часом , за наполяганням батька , який розумів важливість освіти , він став серйозніше ставитися до дисциплін . Згодом Остап навіть став одним з кращих учнів бурси .

Обидва сини Тараса Бульби виховувалися в однаковому середовищі , однієї і тією ж жінкою . Їхня мати була лагідною і турботливою жінкою. Але з самого дитинства Андрій потребував її опіку та любов більше , ніж Остап. Це проявилося і в дорослому віці. Коли Остап думав лише про сміливих подвиги і битвах , розум Андрій був повністю затуманений малознайомій полячкою , з якою він познайомився в Києві. Він невпинно думав про неї і хотів зустрітися знову. Остап же з дитинства бажав бути схожим на суворого і грубуватого батька , тому у всьому йому наслідував .

Незважаючи на різницю характерів Остапа й Андрія , доля обох однаково сумна. Обидва сини Тараса Бульби трагічно загинули. Спочатку загинув Андрій, з причини своєї зради . Рухомий любов'ю до молодої полячці , він перейшов на бік козацьких ворогів. Цього йому батько не зміг пробачити і сам особисто вбив його. Незабаром загинув і вірний вітчизні Остап. Він був схоплений ляхами в полон і страчений у Варшаві. Тарас Бульба до останньої хвилини сподівався чимось допомогти синові , але не зміг. Остап був страчений прямо у нього на очах.

Автор підкреслює різницю характерів братів навіть через їх погибель. Якщо Остап помер як національний герой , б'ючись за батьківщину і віру , за сім'ю , за товаришів , то Андрій помер як зрадник. Його вітчизною була його любов . Заради неї він готовий був битися до останнього подиху , проте батько не пробачив йому цієї слабкості. Його смерть була немов відплата за зраду народу .
Пряме посилання
Переглядів: 340 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Всесвітня історія. Довідник
Презентація на тему - Споживчи...
Презентація на тему - My schoo...
Презентація на тему - ізомери
Презентація на тему - Середньо...
Презентація на тему - Pets

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Сини Тараса Бульби: Остап і Андрій" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!