Головна » Готові твори

Твір на тему "Тризуб - герб України"

Твір на тему "Тризуб - герб України" скачати

Скачати повну версію

Головна (і єдина) геральдична фігура герба України - тризуб або Тридент.

Про його символічному значенні велося багато суперечок, але до єдиної думки так і не змогли прийти до цих пір. Цікавий той факт, що в стилізованому зображенні українського герба при кожному повороті на 90 градусів можна розглянути різні символи. Горизонтально він нагадує летить яструба, а в стандартному положенні - ту ж птицю, але атакуючу видобуток, в перевернутому - військовий шолом.

Тризуб вважається дуже давнім знаком. На Поділлі були виявлені наскальні малюнки із зображенням Тридента. Їх датують IV - III тисячоліттям до нашої ери. Припускають, що в глибоку давнину тризуб символізував потрійність буття (вода, вогонь, земля), тривимірність життя (батьківська і материнська сили, які породжують третю - синівську). Вважається, що цей знак уособлював рух вперед, розвиток.

Пізніше триєдність отримало відображення і в християнстві: Бог Отець, Син і Святий Дух. Цікаво, що князь Володимир, хреститель Русі, вибрав як особистого герба саме тризуб.

Безсумнівно, в такий герб закладався і войовничий сенс, адже цей знак був і зброєю, і інструментом творення у Посейдона, Зевса, Перуна. У якомусь сенсі його можна трактувати так: будь сильний у переконаннях, бо ти господар на своїй землі.

Зображення тризуба широко застосовувалося в агітаційних виданнях і листівках, грошових купюрах і печатках часів УПА (Української Повстанської Армії), а після другої світової його використовувала у своїй громадській діяльності українська діаспора.

Тризуб, малий Державний Герб України, був затверджений в 1992 році після проголошення суверенітету. Він символізує триєдність - силу , славу і волю. І, можливо, ту саму твердість у бажанні відчути себе господарями власної землі. Був також затверджений як складова великого герба держави, який все ще перебуває в стадії законопроекту.

Але це не применшує загадковість стародавнього знака. Чому історики не можуть знайти достовірних джерел, що пояснюють, що означав для древніх тризуб? Ясно одне, що часте використання в зображеннях тризуба - не випадковість. Не виключено, що для древніх авторів трактування виглядала настільки очевидною, що їм навіть не могло прийти в голову щось пояснювати.

Українці ж бачать в сакральній символіці глибоке коріння своєї культури, безсмертя ідеалів і прагнення до процвітання Вітчизни.
Пряме посилання
Переглядів: 724 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Рідна мова М. І. Глазова 7 кла...
ГДЗ Англійська мова О. Д. Карп...
Готові лабораторні роботи з фі...
Хімія Ляшевська 9 клас
Презентація на тему - Чикаго
Презентація на тему: Павло Тич...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Тризуб - герб України" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!