Головна » Готові твори

Твір на тему "Тризуб - герб України"

Твір на тему "Тризуб - герб України" скачати

Скачати повну версію

Головна (і єдина) геральдична фігура герба України - тризуб або Тридент.

Про його символічному значенні велося багато суперечок, але до єдиної думки так і не змогли прийти до цих пір. Цікавий той факт, що в стилізованому зображенні українського герба при кожному повороті на 90 градусів можна розглянути різні символи. Горизонтально він нагадує летить яструба, а в стандартному положенні - ту ж птицю, але атакуючу видобуток, в перевернутому - військовий шолом.

Тризуб вважається дуже давнім знаком. На Поділлі були виявлені наскальні малюнки із зображенням Тридента. Їх датують IV - III тисячоліттям до нашої ери. Припускають, що в глибоку давнину тризуб символізував потрійність буття (вода, вогонь, земля), тривимірність життя (батьківська і материнська сили, які породжують третю - синівську). Вважається, що цей знак уособлював рух вперед, розвиток.

Пізніше триєдність отримало відображення і в християнстві: Бог Отець, Син і Святий Дух. Цікаво, що князь Володимир, хреститель Русі, вибрав як особистого герба саме тризуб.

Безсумнівно, в такий герб закладався і войовничий сенс, адже цей знак був і зброєю, і інструментом творення у Посейдона, Зевса, Перуна. У якомусь сенсі його можна трактувати так: будь сильний у переконаннях, бо ти господар на своїй землі.

Зображення тризуба широко застосовувалося в агітаційних виданнях і листівках, грошових купюрах і печатках часів УПА (Української Повстанської Армії), а після другої світової його використовувала у своїй громадській діяльності українська діаспора.

Тризуб, малий Державний Герб України, був затверджений в 1992 році після проголошення суверенітету. Він символізує триєдність - силу , славу і волю. І, можливо, ту саму твердість у бажанні відчути себе господарями власної землі. Був також затверджений як складова великого герба держави, який все ще перебуває в стадії законопроекту.

Але це не применшує загадковість стародавнього знака. Чому історики не можуть знайти достовірних джерел, що пояснюють, що означав для древніх тризуб? Ясно одне, що часте використання в зображеннях тризуба - не випадковість. Не виключено, що для древніх авторів трактування виглядала настільки очевидною, що їм навіть не могло прийти в голову щось пояснювати.

Українці ж бачать в сакральній символіці глибоке коріння своєї культури, безсмертя ідеалів і прагнення до процвітання Вітчизни.
Пряме посилання
Переглядів: 762 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Українська мова О. В. Заболотн...
ГДЗ математика 5 клас. Збірник...
Презентація на тему - Теорема ...
Презентація на тему: захист гі...
Презентація на тему: Що таке е...
Фізика Т. М. Засєкіна, Д. О. З...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Тризуб - герб України" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!