Головна » Готові твори

Твір на тему "Вишитий рушник"

Твір на тему "Вишитий рушник" скачати

Скачати повну версію

Вишитий рушник здавна вважалося цінним подарунком на Русі. Такі рушники використовували як обереги, що володіють магічною силою. На них вишивали зображення язичницьких богів і богинь, знаки Неба (символізує Небесного Отця) і знаки землі (що символізує материнство), а також безліч інших символів, несучих захисний сенс.

І це не дивно, адже рушник людина підносить до свого обличчя - самому уразливому і відкритому ділянці його тіла.

Традиційними символами вишитих рушників стали рослинні орнаменти (образ райського саду та світового древа), райські птахи, коловороти і т.д. Як правило, у вишивці використовувався червоний колір на білому тлі. Робили рушники з різних матеріалів, як правило, з льону, але обов'язково вишивали краю. Причому вишивка могла бути широкою або вузькою, але її наявність на полотні було обов'язково.

Вишивкою рушників займалися незаміжні дівчата і заміжні жінки. Дівчата готували собі придане, з яким не соромно буде з'явитися в будинку майбутньої свекрухи, а жінки дарували вишиті рушники своїм дітям (як правило, синам) разом з материнським благословенням.

Вважалося, що вишивання рушників є благочестивою справою, так як за подібною роботою людина як би очищає свою душу. До слова сказати , вишиті рушники використовували не лише за прямим призначенням. Ними могли прикрашати червоний кут, що надавало цьому місцю в будинку додатковий сакральний зміст.

Вишиті рушники використовували в різних обрядах: весільному (подавали хліб і сіль молодим), похоронну. Вишиті рушники дарували добрим друзям і благодійникам.

Досі вишиті рушники є таким добрим подарунком, який свідчить про розташування до вас ту людину, яка дарує їх.
Пряме посилання
Переглядів: 882 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Презентація на тему - Організа...
Українська мова О. В. Заболотн...
Презентація на тему - Enjoy En...
Презентація на тему - SYMBOLS ...
Усі твори з Німецької мови
Презентація на тему - Властиво...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Вишитий рушник" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!