Головна » Готові твори

Твір на тему "Запорізька Січ: її побут та звичаї"

Твір на тему "Запорізька Січ: її побут та звичаї" скачати

Скачати повну версію

Повість «Тарас Бульба», написана Н. В. Гоголем, описує події відбуваються, в середовищі запорізьких козаків. Запорізька Січ представляється козацькою республікою зі своїми порядками і звичаями. Це своєрідне царство свободи і рівності. Автор протягом всієї повісті прославляє закони цієї землі. Він називає Січ «гніздом», звідки з'являються горді й міцні воїни, а також місцем, звідки на всю Україну поширюється воля і козацтво.

Запорізька Січ у повісті описана як місце дозвільного існування . Тут весь час проходять гостини та гуляння , але при цьому зберігаються строгі і справедливі закони. Козаки вважалися народом вільним і розглянемо , і місце, де вони могли по- справжньому відчувати себе як вдома , було саме в Запоріжжі. Сюди з усієї України приїжджали козаки в пошуках притулку . Старі козаки приїжджали провести час зі старими друзями. А молоді тут могли набратися досвіду у старшого покоління.

Так вчинили і головні герої п'єси - Тарас Бульба з синами Остапом і Андрієм . Старий козацький полковник давно не бачив давніх бойових товаришів і дуже скучив за ним. Для синів же він вважав Запоріжжя кращої « школою життя ». Січ зустріла їх дружелюбно трудовими буднями. Відразу при в'їзді вони побачили більше двадцяти кузень , звідки видавався оглушливий стукіт ковальських молотів . Це і зрозуміло. Адже для того , щоб обмундирувати сотні тисяч козаків була потрібна робота багатьох ковалів .

Крім ковалів на вулицях зустрічалися і кожум'яки , милися своїми сильними руками волові шкури. Були й добувачі руди , і торговці порохом , і будівельники судів. Саме ж місто представляв собою сувору фортецю , де готували молодих воїнів. Тут не давалося багато часу на навчання. Молоді козаки відразу приступали до боїв, які тут майже не припинялися. У перервах вони не любили братися за навчальні дисципліни , тільки за стрілянину і іноді за кінські перегони . До того ж їм потрібно було опанувати шаблею , влучною стрільбою , рукопашним боєм і іншими корисними уміннями.

Запорізька Січ відрізнялася суворими звичаями і законами. Так , наприклад , за крадіжку козака могли забити на смерть , за борги могли прикувати ланцюгами , поки хто-небудь з товаришів не викупить або не віддасть борг . Однак найстрашніше покарання було передбачено за вбивство . За цей козака могли заживо поховати з труною вбитого ним людини. Вважалося , що такі суворі закони вчили молодих воїнів поважати один одного, бути мужніми і стійкими . Саме ці якості були необхідні справжньому козакові . Жорстоке покарання чекало і зрадника віри і батьківщини. З цієї причини Тарас Бульба власноруч убив свого молодшого сина Андрія.

У наш час Запорізька Січ асоціюється з билинними богатирями , що увійшли в історію своєю хоробрістю і відданістю батьківщині. Всім відомо , як героїчно вони проявляли себе в боротьбі із загарбниками. Якоюсь мірою саме козацтво вплинуло на формування національного менталітету. Багато козацькі звичаї не завадило б відновити , так як вони є гідним прикладом наслідування.
Пряме посилання
Переглядів: 1813 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Презентація на тему - КЛАСИФІК...
Презентація на тему - ІСТОРІЯ ...
Алгебра Г. П. Бевз, В. Г. Бевз...
Історія України 7 клас
Презентація на тему - Пам'...
Презентація на тему - Записи

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Запорізька Січ: її побут та звичаї" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!