Головна » Готові твори

Твір "Слово про Марусю Чурай"

Твір "Слово про Марусю Чурай" скачати

Скачати повну версію

Маруся Чурай - це ім'я нині починають забувати. Та й чи була ця дівчина насправді чи це просто збірний образ, створений народом? Відповідь на це питання не можуть дати донині через нестачу історичних фактів, достовірних документів того часу. Але ким би вона не була, зустріти її можна і в роботах вчених, і в творах письменників.

Який же її представляють люди? Зовні вона символізувала собою справжню українську красу. Чарівна зовнішність, невелике зростання, осина талія ... На обличчі добра і ніжна посмішка, карії очі під густими віями і тонкими чорними бровами лучатся теплотою і ласкою.

Волосся її довгі, густі й чорні, як сама безмісячна ніч. Зібрані вони в тугу косу довжиною до пояса. Одягнена, звичайно ж, в традиційну білосніжну вишиванку з яскравими народними візерунками.

Така красуня зобов'язана була підкорювати чоловічі серця, до того ж вона вміла складати вірші і чудово співала. На жаль, все склалося не так райдужно і Маруся на особистому шляху чекали багато біди. Ах, якби не це, скільки б ще прекрасних творів встигла б вона створити ! Скільки віршів скласти! Скільки всього оспівати своїм прекрасним тонким голоском ! І не про загубленому щастя, сумної любові, а про щось світле і чистому, як сама Чурай. Хоча щасливих моментів на її долю випало не так то багато, всі їх вона плекала і берегла, що в черговий раз підкреслює легкий склад її розуму і добра вдача:

Нe пoмoгут слeзи счaстью.

Сeрдцу лeгче будeт,

Ктo счaстлів був хoть годину, -

Вo вeкі вeкoв нe зaбудeт.

Якщо припустити, що Маруся Чурай все ж існувала, тоді цілком можна прийти до думки, що частина безіменного народного фольклору також належить її перу. Ще частина творів могла просто не дійти до нашого часу, як і історичне документальне підтвердження існування самої поетеси.

Однак вона живе у творах, які створювали натхненні нею інші письменники , такі як Ольга Кобилянська і Ліна Костенко. Остання зробила особливо вагомий внесок у збереження образу Марусі Чурай, написавши про неї однойменний роман у віршах. Основою йому послужила широко популярна пісня "Ой, не ходи, Григорій ...". Ліна описала не тільки саму героїню, а й важкі події з історії українського народу через призму її участі і зіткнення з ними.

Пряме посилання
Переглядів: 384 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Презентація на тему - Всесвіт
Презентація на тему: Замки Анг...
Презентація на тему - чадний г...
Презентація на тему: загін Сум...
Презентація на тему - Вітаміни...
Презентація на тему - Алмаз. К...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір "Слово про Марусю Чурай" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!