Головна » Готові твори

Твір на тему "Романтична лірика"

Твір на тему "Романтична лірика" скачати

Скачати повну версію

Романічна лірика головним чином стосується загадок і таємниць людини і світу, а також дуже тонко описує зовнішні прикмети природи. Романтичні вірші приходять на зміну філософської повісті, а лірична драма - міщанської. Почуття і переживання людини викликають інтерес авторів у прозі та драматургії.

Романтики вважали, що для повного розкриття таланту художника, треба відійти від розсудливості та сухих правил. Вони прагнуть урізноманітнити художні засоби для створення нових образів у вираженні почуттів.

Інтерес до свого національного минулого і культурі. а також інтерес в пізнанні мистецтва інших народів особливо проявляються в епоху романтизму. У цей час з'являється історичний роман, формується теорія наукового перекладу і поняття світової літератури. Особливо романтиків цікавив Схід. (Байрон «Гяур», Гюго «Східне»)

Найвидатніші представники романтизму - Дж. Байрон, Дж. Кітс, О. Пушкін, Е. Гофман, Ф. Купер, А. Міцкевич, Ш. Петефі, М. Гоголь, Ж. Сад, В. Гюго, Г. Гейне, Е. по, М. Лермонтов.

Романтизму і його представники формують ряд течій, шкіл і гуртків. Так, в Англії У. Уорсворд, Р. Сауті і З.-Т. Колрідж, живучи в Озерному краї, створюють «озерну школу». Її творам характерна мрійливість, любов до звичайної людини і відчуття природи, які суперечать раціоналістичному догматизму. Відлуння «озерної школи» можна розглянути у творчості українських романтиків Харківської школи.

У німецькому місті Гейдельберзі об'єднуються поети - романтики, бажаючі вивчити історичне та культурне минуле Німеччини завдяки систематизації фольклору. Яскраві представники даного об'єднання - Л. Арнім і К. Бретано (піснярі), а також брати Грімм (казкарі) - стали основоположниками міфологічної школи в літературі. Творчість гейдельберзьких романтиків відрізняє заперечення всього буржуазного при прийнятті історичного минулого та ідей релігійного зречення. Їх естетика також вплинула в першій половині ХIХ століття на українських письменників, зокрема на тих же представників Харківської школи.

Романтизм на початку ХIХ століття - це новий щабель розвитку європейської літератури. Романтики наділили літературу багатими образами, майстернями зображення внутрішнього світу героїв, пробуджували думку, змогли побачити суперечливість життєвих явищ.
Пряме посилання
Переглядів: 230 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Презентація на тему - ЄЛИЗАВЕТ...
Презентація на тему: Товар і г...
Презентація на тему: поняття в...
Презентація на тему - ЗАСТОСУВ...
Презентація на тему - IT'S...
Презентація на тему - Вітер

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твір на тему "Романтична лірика" який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!