Головна » Готові твори

Твор на тему: Політична система Великобританії

Твор на тему: Політична система Великобританії скачати

Скачати повну версію

Великобританія - це країна, яка не має своєї конституції. Формування уряду, виборів, прав і обов'язків громадян, що проживають на території Великобританії, визначається різними законами і указами.

На сьогоднішній день існує так званий «чорновий» варіант конституції, проте потрібно ще багато часу на доопрацювання цього документа. Закони стосуються практично всіх прав людини, однак парламент має право змінювати вже існуючі закони або навіть приймати нові. За будь-яке ущемлення своїх прав великобританець може подати до суду на органи місцевого самоврядування або навіть держави, скарга буде розглянута в найкоротші терміни та вжиті заходи.

Великобританське право складається з: писаного права, загального права і конвенцій. Конвенціями називають звичаї і традиції, які не мають законної сили, але вважаються важливим елементом роботи уряду Британії. Переважна більшість конвенцій залишилися з далеких часів війни або від минулих історичних подій. Наприклад, королева є важливим символом спільності національної країни, але необхідно зауважити, що практично ніякої ролі в управлінні державою королівська сім'я не приймає.

Королева має право оголосити війну, укладати війну, віддавати території своєї країни або приєднувати їх, крім того королева Великобританії може підписувати договір, але це все відбувається тільки за згодою міністрів.

Парламент Великобританії складається з трьох частин: Палати Лордів, Палати Громад і безпосередньо самої королеви. Для проходження закону в народ необхідно, щоб його схвалили всі три частини , інакше закон буде відправлений на перегляд і доопрацювання. У 2000 -х роках було визнано, що Палата Громад має перевагу над двома іншими частинами Парламенту.

У Палату громад входять:

- Спікер

- Заступники (їх зазвичай троє)

- Клерки

- Поліція

Всього Британія розділена на 659 виборчих округів, кожен округ зобов'язаний вибрати свого члена Палати Громад. Як і в Росії, голосування проводять таємне, кожен член країни має право проголосувати лише один раз, проте присутність на виборах є необов'язковим. Хто набрав більше голосів, той і виграв.

Існує три негласні партії, які не підкріплені законом і не зареєстровані: демократи, ліберали і ліберал -демократи. Як показує статистика, леборісти є лідируючою партією.

Палата Лордів обговорює закони, бере участь у їх прийнятті або може відкинути.
Пряме посилання
Переглядів: 241 | Завантажень: 0

Схоже з Готові твори

Презентація на тему - Векторна...
Презентація на тему - Образ жи...
Готові лабораторні роботи з фі...
Презентація на тему - HAVE GOT
Презентація на тему - Pets
Відповіді до зошита для практи...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Твор на тему: Політична система Великобританії який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Готові твори". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!