Головна » Презентації » Біологія презентації

Генетика людини в науці біології

Генетика людини в науці біології скачати

Скачати повну версію

Генетику людини учні вивчають аж цілих три роки , тому що питання це починає підніматися на уроках біології в 9 класі , а потім в 10 і 11 класах даним питанням займаємося більш поглиблено . По-перше , цього вимагає програма шкільна , а по-друге , і це важливо , ми самі себе повинні знати , і тому генетику людини треба вивчати , що і відбувається в школі на уроках біології . Що це нам може дати ? Володіння спадкових захворювань допоможе шукати методи їх лікування , знання особливостей передачі ознак дозволяє вгадувати можливості спадкування , що часто необхідно в медицині та науці.
Як відбувається процес знайомства з людською генетикою , і які етапи цього процесу?

ХРОМОСОМИ І ГЕНЕТИЧНИЙ КОД

Насамперед потрібно знати кількість і будова хромосом. Потім ми розглядаємо особливості успадкування через вивчення генів. Це робиться через рішення генетичних завдань , наприклад, про спадкування ознак зчеплене з підлогою , і іншими подібними прикладами. Володіння генетичного коду , ознак , укладених у генах певних хромосом , дозволяє не тільки прогнозувати стать дитини , але і можливість передачі певних спадкових захворювань. Наприклад , за наявності подібних хвороб до батьків , проводиться амніоцентез , результати якого можуть дати пораду: народжувати дитину , або відмовитися від пологів , з огляду на те , що у нього гостре захворювання , і здоровим він не буде.

СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Цей метод ефективний , але вимагає тривалого впливу . Тобто необхідно проводити моніторинг в період життя кількох поколінь , в яких передається певна ознака , часто негативний , що приводить до рідкісним генетичним спадковим хворобам. У майбутньому це , можливо , дасть відповідь на питання , як від таких хвороб позбутися повністю .

ВИСНОВКИ

Ми на уроках біології вивчаємо генетику людини лише поверхово , і висновків не робимо , тому що це робота вчених . Але все ж учні повинні мати уявлення про те , що відбувається в людському роді , яким чином передаються спадкові ознаки , як це може вплинути на особливості організму нащадків , і які на сьогоднішній день досягнення людства в даній області. Ці знання збагатять і загальний рівень кругозору учнів, і дозволять їм у майбутньому показати хороші знання з теми , якщо в житті їм доведеться отримувати професію , пов'язану якось з біологією .
Пряме посилання
Переглядів: 376 | Завантажень: 87

Схоже з Біологія презентації

Презентація на тему - Англійсь...
Презентація на тему - Modern i...
Презентація на тему - Шотланді...
Рідна мова М. І. Пентилюк, І. ...
Готові лабораторні роботи з фі...
Презентація на тему - РОЗРАХУН...

Microsoft PowerPoint - проста і в той же час багатофункціональна програма для складання мультимедійних презентацій і слайд шоу. Але ця простота і є тим що вабить мільйони людей, з нею можливо створити класну презентацію у декілька кліків. Найновіші з яких в тому числі і Генетика людини в науці біології ви можете скачати безкотовно на нашому шкільному довіднику без реєстрації.