Головна » Реферати

Реферат: Білки

Реферат: Білки скачати

Скачати повну версію

Без білків не буде і життя в природі : їх роль просто унікальна, а будову та склад настільки різноманітні, що дозволяють виконувати величезну кількість різних, часто кардинально відмінних один від одного, функцій. Білки мають складну біополімерного структуру і складаються з протеїнів (макромолекул), пов'язаних пептидного зв'язком. Часто зустрічається ще одна назва - амідні зв'язку. Але макромолекула білка складається не тільки з ланцюгів полімерів досить великої довжини, а і з молекул інших органічних сполук. Кінці кожної амидной ланцюги містять з одного боку вільну аміногрупу (М- кінець), з іншого - вільну карбоксильну групу (С- кінець). Між карбоксильними і аміногрупами різних ланцюжків легко виникають водневі зв'язки . Кожна макромолекула білка може містити одну або кілька амідних зв'язків , які між собою об'єднуються поперечними зв'язками . Таким сполучною ланкою найчастіше виступає сірка. Вищеописаний структурний склад білків ще носить назву секвенція або первинний білок.

Щоб отримати унікальну просторову структуру певного виду білка , пептидні ланцюжка повинні вишикуватися в чітко визначену конфігурацію. Закріплюють таку побудову водневі зв'язки, що утворюються між угрупованнями пептидів на окремо взятих дільницях молекулярної повного кола. Чим більше таких водневих з'єднань утворюється , тим більша кількість витків матиме структура білка. Більш того , їх кількість завжди прагне до максимуму , що в кінцевому підсумку створює найвигіднішу конфігурацію з точки зору енергетичних витрат .

Така білкова структура вперше була вивчена рентгеноструктурним аналізом , де за досліджуваний об'єкт виступав головний білок волосини - кератин. Дослідження проводив американський вчений Полінг . Назва структура отримала « а- спіраль » , де одному витку відповідає близько 3,6-3,7 молекул амінокислот , і відстань між ними відповідає 0540000000 частки метра. Спіралеподібні будова молекули врівноважується водневими внутрішньомолекулярними зв'язками .

Якщо спіраль піддати розтягуванню , то вийде лінійна структура білкової молекули , відмінна від початкової.

Спіралі правильної форми утворюються не так часто : заважають сили тяжіння або відштовхування. Також на чіткість конфігурації можуть впливати стерические перешкоди у вигляді пролінових або оксіпролінових кілець , через що пептидная ланцюг отримує різкий вигин і втрачає кілька витків. Потім окремі частини білкової макромолекули приймають витягнуту (іноді сільноізогнутую ) просторову форму.

Всі хімічні і біологічні параметри білків безпосередньо залежать від того, яку просторову конфігурацію вибере макромолекула . За цією ознакою білки ділять на дві великі групи: іглобулярние і фібрилярні . Перша категорія - це структурний матеріал , який використовує жива природа , друга - антитіла , ферменти і певні гормони. Важливо відзначити той факт , що цей розподіл має дуже умовний характер , так як існує велика кількість проміжний будов , який складно чітко класифікувати.
Пряме посилання
Переглядів: 351 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Презентація на тему - СУТТЄВІ ...
Презентація на тему - Обчислен...
Англійська мова В. М. Плахотни...
Презентація на тему - Emerald ...
Презентація на тему - Рух Міся...
Історія України 7 клас

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат: Білки який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!