Головна » Реферати

Реферат: Гормони

Реферат: Гормони скачати

Скачати повну версію

Керуюча гормональна система виникла еволюційним шляхом. Вона з'явилася паралельно з системою кровообігу відразу після многоклеточности. Хоча, якщо бути зовсім вже точними, то і багато одноклітинні мікроорганізми реагують на хімію сигналів, що надходять ззовні. Але тільки багатоклітинні організми мають розвиненою ендокринною системою.

Дуже легко визначити якими процесами вона керує - тими, які не піддаються управлінню свідомістю і людською волею. Спеціальні органи - залози продукують гормони, які потрапляючи в кров , лімфу і позаклітинний простір, несуться ними до своїх «мішенях» і створюють потрібний ефект. Що важливо : працювати гормони будуть навіть у незначних кількостях і концентраціях.

Більше 150 видів гормонів вже вивчені і детально описані. Всі вони за своїм хімічним складом відносяться до трьох базових групах:

1. Похідні амінокислот. Аміни синтезуються наднирковими і щитовидною залозою. До них відносять норадреналін і адреналін, мелатонін, тироксин і трийодтиронін.
2. Білково- пептидні гормони. Синтезуються гіпоталамусом і гіпофізом, підшлункової та щитовидної залозою. Це - окситоцин, вазопресин, глюкагон, інсулін і гормон росту.
3. Стероїдні гормони. Утворюються на основі холестерину і відрізняються між собою кількістю вуглецевих атомів в молекулах. Це - кортикостерон, гідрокортизон, кортизол, тестостерон, естрадіол, прогестерон.

Стероїдна група розділяється на два види: статеві гормони і надниркові. Молекула естрогену (жіночого гормону ) містить 18 вуглецевих сполук (атомів вуглецю). Таким чином, маємо таку формулу естрадіолу - С18Н24О2, яка вказує на вміст у молекулі 2 гідроксильних груп, що дозволяє зарахувати його як до фенолами, так і до спиртів. Цю групу доповнюють ще естріол (С18Н24О3) і естрон (С18Н22О2) . Суфікс- він вказує на присутність в молекулі карбонільної групи.

Чоловічі статеві гормони ( андрогени) містити 19 стероїдів і грунтуються на більш складної моделі вуглеводню - андростане.

Прогестерон - теж жіночий гормон і має в своєму складі 21 вуглецеве з'єднання. Він відноситься до кетонам і в його молекулі присутня 2 карбонільні групи.

Хімічні формули структур стероїдних молекул мають кілька загальних закономірностей, серед яких можна виділити «стероидное ядро». Воно складається з двох пар з'єднаних карбо - циклів, три з яких Шестиатомні, а один - п'ятиатомний.

Похідні амінокислот складаються з молекул , які обов'язково містять аміногрупу (її похідні). А тироксин має ще й карбоксильну групу , тому відноситься до а- амінокислотам, володіючи всіма властивостями амінокислот.

Пептидні гормони - ще складніші за своєю структурою. Так, вазопресин містить 9 амінокислотних залишків і його молекулярна маса дорівнює 1084. Глюкагон має вже двадцять дев'ять амінокислот, двадцять вісім пептидних груп і його молекулярна маса вже сягає 3485.

Білкові гормони складаються з ще більшої кількості поліпептидних ланцюжків і відповідно характеризуються ще більшою молекулярною масою. Інсулін містить 51 амінокислотний залишок, і його молекулярна маса дорівнює 5807.

Після того, як були чітко встановлені всі формули існуючих білкових гормонів , процес виробництва їх в лабораторних умовах істотно спростився, що дало можливість отримувати штучні гормони нічим не поступаються природним аналогам.
Пряме посилання
Переглядів: 328 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Хімія Попель П. П., Крикля Л. ...
Презентація на тему - THE 1896...
Готові лабораторні роботи з фі...
Презентація на тему: Розмножен...
Математика (рівень стандарту) ...
Англійська мова Л. В. Биркун 7...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат: Гормони який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!