Головна » Реферати

Реферат: Гормони

Реферат: Гормони скачати

Скачати повну версію

Керуюча гормональна система виникла еволюційним шляхом. Вона з'явилася паралельно з системою кровообігу відразу після многоклеточности. Хоча, якщо бути зовсім вже точними, то і багато одноклітинні мікроорганізми реагують на хімію сигналів, що надходять ззовні. Але тільки багатоклітинні організми мають розвиненою ендокринною системою.

Дуже легко визначити якими процесами вона керує - тими, які не піддаються управлінню свідомістю і людською волею. Спеціальні органи - залози продукують гормони, які потрапляючи в кров , лімфу і позаклітинний простір, несуться ними до своїх «мішенях» і створюють потрібний ефект. Що важливо : працювати гормони будуть навіть у незначних кількостях і концентраціях.

Більше 150 видів гормонів вже вивчені і детально описані. Всі вони за своїм хімічним складом відносяться до трьох базових групах:

1. Похідні амінокислот. Аміни синтезуються наднирковими і щитовидною залозою. До них відносять норадреналін і адреналін, мелатонін, тироксин і трийодтиронін.
2. Білково- пептидні гормони. Синтезуються гіпоталамусом і гіпофізом, підшлункової та щитовидної залозою. Це - окситоцин, вазопресин, глюкагон, інсулін і гормон росту.
3. Стероїдні гормони. Утворюються на основі холестерину і відрізняються між собою кількістю вуглецевих атомів в молекулах. Це - кортикостерон, гідрокортизон, кортизол, тестостерон, естрадіол, прогестерон.

Стероїдна група розділяється на два види: статеві гормони і надниркові. Молекула естрогену (жіночого гормону ) містить 18 вуглецевих сполук (атомів вуглецю). Таким чином, маємо таку формулу естрадіолу - С18Н24О2, яка вказує на вміст у молекулі 2 гідроксильних груп, що дозволяє зарахувати його як до фенолами, так і до спиртів. Цю групу доповнюють ще естріол (С18Н24О3) і естрон (С18Н22О2) . Суфікс- він вказує на присутність в молекулі карбонільної групи.

Чоловічі статеві гормони ( андрогени) містити 19 стероїдів і грунтуються на більш складної моделі вуглеводню - андростане.

Прогестерон - теж жіночий гормон і має в своєму складі 21 вуглецеве з'єднання. Він відноситься до кетонам і в його молекулі присутня 2 карбонільні групи.

Хімічні формули структур стероїдних молекул мають кілька загальних закономірностей, серед яких можна виділити «стероидное ядро». Воно складається з двох пар з'єднаних карбо - циклів, три з яких Шестиатомні, а один - п'ятиатомний.

Похідні амінокислот складаються з молекул , які обов'язково містять аміногрупу (її похідні). А тироксин має ще й карбоксильну групу , тому відноситься до а- амінокислотам, володіючи всіма властивостями амінокислот.

Пептидні гормони - ще складніші за своєю структурою. Так, вазопресин містить 9 амінокислотних залишків і його молекулярна маса дорівнює 1084. Глюкагон має вже двадцять дев'ять амінокислот, двадцять вісім пептидних груп і його молекулярна маса вже сягає 3485.

Білкові гормони складаються з ще більшої кількості поліпептидних ланцюжків і відповідно характеризуються ще більшою молекулярною масою. Інсулін містить 51 амінокислотний залишок, і його молекулярна маса дорівнює 5807.

Після того, як були чітко встановлені всі формули існуючих білкових гормонів , процес виробництва їх в лабораторних умовах істотно спростився, що дало можливість отримувати штучні гормони нічим не поступаються природним аналогам.
Пряме посилання
Переглядів: 351 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Презентація на тему - НЕПРЯМІ ...
Презентація на тему - Money (Г...
Алгебра А.Г.Мерзляк, Д,А.Номір...
Презентація на тему - Біологія...
Українська мова 9 клас В. В. З...
Образи фантастичних істот у ка...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат: Гормони який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!