Головна » Реферати

Реферат: Ліки

Реферат: Ліки скачати

Скачати повну версію

Людство з давніх часів навчилося використовувати різні закони хімії для синтезу великої кількості лікарських препаратів. Як стверджує статистика, вчені повинні провести синтез і ретельно протестувати до 10 000 різних хімічних сполук, щоб, врешті -решт, відібрати один- єдиний препарат, ефективний і безпечний одночасно.

Існує дві великі групи ліків:

1. На основі органіки,
2. На основі неорганіки.

І перші, і другі виготовляються синтетично і з натуральної сировини. Для виготовлення ліків неорганічної групи використовують гірські породи, гази, руди, морську і озерну воду, залишки хімічного виробництва. При синтезі органічних лікарських препаратів беруть природний газ, кам'яне вугілля, нафту, деревину і сланці. Нафта і газ виступають найціннішими джерелами вуглеводнів, які, в свою чергу, являють собою напівпродукти, і використовуються для виготовлення ліків і органічних сполук. Медична практика широко використовує синтезований з нафти вазелін, парафін і вазелінове масло.

Лікарських препаратів існує величезна кількість. У той же час ця галузь постійно розвивається, і ще чимало треба потрудитися вченим, створюючи нові формули ліків.

Створення ліків відбувається в кілька етапів. На початковій стадії йде пошук біологічно активних сполук, які надають потрібне позитивний вплив на людський організм. Здійснюють такий пошук декількома способами, але найпоширенішим є емпіричний, тому, що він не вимагає знань ні про структуру самого речовини, ні про його механізм впливу. Такими напрямками можуть бути випадкові відкриття або метод «просіювання». Прикладом випадкового відкриття може служити проносний ефект пургену або ефект галюцинацій багатьох наркотичних засобів. Другий метод бере за основу свідоме проведення серії експериментів над групою хімічних сполук для виявлення ще невідомого біологічно активної речовини.

Також досить часто використовують напрям «спрямованого синтезу», коли вчені працюють з вже відомим речовиною, змінюючи і модифікуючи яке отримують нову формулу. Іноді достатньо самих незначних на перший погляд змін, щоб повністю знизити біологічну активність препарату. Досліди ставлять переважно на тварин, спостерігаючи за їх поведінкою. Прикладом такої модифікації служить молекула морфіну. Вона, як відомо, має властивість знімати больові відчуття. Коли в ній замінили 1 атом водню на метильную групу, вийшла молекула препарату кодеїну, характерною властивістю якого виявився зовсім не болезаспокійливий ефект . Кодеїн - відмінні ліки від кашлю. Коли провели заміну вже 2 -х атомів - вийшов тебаин, який не має властивості ні першого речовини, ні другого. Тебаїн здатний провокувати судоми.

Всі лікарські препарати поділяють на фармакологічну групу і хімічну. Перша категорія більш зручна для медицини. З другої працюють вчені - хіміки, проводячи синтез ліків, оскільки в її основі лежать хімічні будови речовин.
Пряме посилання
Переглядів: 334 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Презентація на тему - БЮДЖЕТ І...
Хімія Ляшевська 9 клас
Презентація на тему - Складові...
Готові лабораторні роботи з фі...
Відповіді на запитання і завда...
Фізика Генденштейн Л. Е. 8 кла...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат: Ліки який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!