Головна » Реферати

Реферат: Метали

Реферат: Метали скачати

Скачати повну версію

Металами називають хімічні елементи, які мають властивість високої електропровідності. Атоми металів можуть віддавати певну кількість своїх розташованих на зовнішньому або предвнешнего енергетичних рівнях електронів, при цьому створюючи іони (позитивно заряджені частинки).

На сьогодні відомо 114 хімічних елементів. З них 96 - це метали. Без металів життя на Землі було б неможливою, оскільки вони в чистому вигляді або їх сполуки є найважливішою складовою органічної та мінеральної середовища, активно беручи участь у процесах життєдіяльності всіх живих організмів.

Молекули всіх металів, за кількома винятками, володіють великими радіусами і малим числом розташованих на зовнішньому енергетичному рівні електронів. Число таких електронів може бути одно від одного до трьох. Винятками виступають свинець, число електронів на зовнішньому рівні якого, дорівнює 4; вісмут з 5 електронами; полоній з 6 електронами; германій, сурма і олово.

Також характерною рисою всіх елементів даної групи є невеликі значення електронегативності і можливість відновлення.

Таблиця Менделєєва ділить всі елементи на метали і неметали вельми умовно. Щоб з'ясувати чи належить речовина до металів, потрібно провести діагональ астат -бор. Праворуч у головних підгрупах будуть розташовуватися неметали, а ліворуч - метали (за винятком інертних газів). Всі елементи, які знаходяться в безпосередній близькості до даної межі, мають назву металоїди, що означає присутність у них як металевих властивостей, так і неметалевих. Такими елементами є бор, кремній, миш'як, германій, телур, сурма і полоній.

Також поділяють метали на перехідні і неперехідні. Така класифікація виходить з місця розташування елемента в таблиці періодичності Менделєєва. Перехідні метали відносять до побічних підгрупах, а неперехідні - до головних. Молекули металів головних підгруп мають заповненими електронами s - і p - підрівні; а молекули побічних підгруп - d - і f -рівні .

За своїми хімічними властивостями всі метали відрізняються легкою віддачею валентних електронів , утворюючи позитивні іони. Тому всі метали у вільному стані відносяться до відновників .

Така відновна здатність у кожного елемента своя, і визначається вона місцеположенням металу в електрохімічному ряді напруги. Цей ряд дає характеристику тієї хімічної активності металів , яку вони проявляють при протіканні у водному середовищі окислювально -відновних реакцій, і має наступний вигляд:

Li K Rb Cs Ca Na Mg Al Mn Zn Cr Cr Fe Ni Sn Pb Cu Hg Ag Pt Ag Pt Au


Найпершими в ряду стоять метали з максимальними відновними властивостями і мінімальними окисними здібностями. За зменшенням у елементів зменшуються відновні властивості і збільшуються окислювальні .

Лужні метали можуть легко окислюватися присутнім в повітрі киснем. Також вони вступають у реакції з простими речовинами, в той час як мідь і залізо реагуватимуть тільки при нагріванні, а платина і золото не будуть окислюватися зовсім. Деякі метали створюють оксидную плівку на поверхні, і процесу подальшого окислення вже не буде.
Пряме посилання
Переглядів: 403 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Презентація на тему - Дискретн...
Українська мова О. В. Заболотн...
Готові лабораторні роботи з фі...
Презентація на тему - Захист в...
Презентація на тему - Будова і...
Презентація на тему: Павло Тич...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат: Метали який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!