Реферат: Спирти скачати обо дивитися онлайн - Довідник
Головна » Реферати

Реферат: Спирти

Реферат: Спирти скачати

Скачати повну версію

Спирти (алканоли) - органічні сполуки, в молекулі яких міститься гідроксильна група -ОН (їх може бути декілька), пов'язана з вуглеводневим радикалом.
Залежно від того, скільки гідроксильних груп входять в молекулярний склад спиртів, їх поділяють на три основні підгрупи:

1. Одноатомні спирти,
2. Двохатомні спирти (або гліколі),
3. Трьохатомна спирти.

Також існує певна класифікація спиртів з вуглеводневих радикалам, що входять до їх складу. є:

- Граничні,
- Ненасичені,
- Ароматичні.

Молекули граничних спиртів містять виключно граничні радикали вуглеводню. Ненасичені, в свою чергу, мають між атомами вуглецю не одинарні зв'язки, а подвійні і потрійні. Молекули ароматичних спиртів складаються з бензольного кільця і ​​гідроксильної групи, зв'язок між якими здійснюється за допомогою атомів вуглецю, а не напряму.

Речовини, у яких з'єднання бензольного кільця і ​​гіброксільной групи відбувається безпосередньо, називаються фенолами, і вони представляють окрему хімічну групу з відмінними від спиртів властивостями.

Також існують багатоатомні спирти, до складу молекул яких входить кількість гідроксильних груп більше трьох. До цієї групи відносять гексаол - найпростіший спирт з шістьма атомами.

Спирти, що мають у своєму складі лише 2 гідроксильнігрупи, з'єднані одним атомом вуглецю, мають властивості мимовільно розкладатися: вони вкрай нестійкі. Їх атоми здатні перегруповуватися, утворюючи кетони та альдегіди.

У молекулі непредельной групи спиртів є подвійний зв'язок між гідроксильною групою і воднем. Такі спирти, як правило, теж досить нестійкі і можуть мимовільно изомеризоваться в кетони та альдегіди. Така реакція є оборотною.

Існує ще одна класифікація спиртів згідно якості вуглецевого атома: первинні, вторинні і третинні. Все залежить від того, з яким атомом вуглецю зв'язується в молекулі гідроксильна група.

Хімічні параметри і властивості спиртів безпосередньо залежать від їх будови і складу. Але існує одна загальна закономірність, яка присутня у всіх спиртах. Оскільки їх молекули складаються з гідроксильних і вуглеводневих радикалів, то і властивості залежать виключно від їх взаємодії і впливу один на одного.

Щоб виявити, як вуглеводневий радикал впливає на гідроксильну групу , порівнюють властивості сполук, одні з яких утримувати і гідроксильну групу і радикал, і ті, у яких вуглеводневий радикал в будові немає. Такий парою можуть виступати етанол і вода. Водень в молекулі, як спирту, так і води може відновлюватися (заміщатися) молекулами лужних металів. Правда з водою така реакція проходить досить бурхливо: виділяється настільки велику кількість тепла, що навіть може статися вибух.

Ще одним хімічним властивістю спиртів є межмолекулярная і внутримолекулярная дегідратації. Суть молекулярної дегідратації складається з відщеплення водної молекули від 2 -х молекул спирту, яке відбувається при підвищенні температури (нагріванні). Обов'язково в реакції мають брати участь водовіднімаючих з'єднання. У ході реакції дегідратації виходять прості ефіри.

Внутримолекулярная дегідратація істотно відрізняється від міжмолекулярної. Вона проходить при ще більш високій температурі, і вході її протікання виходять алкени.
Переглядів: 519 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Відповіді до зошита для практи...
Презентація на тему: загін Сум...
Презентація на тему - Астороно...
Російська мова Н. Ф. Баландіна...
Українська мова 9 клас В. В. З...
Англійська мова О. Д. Карпюк 1...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат: Спирти який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!