Реферат: Вуглеводи скачати обо дивитися онлайн - Довідник
Головна » Реферати

Реферат: Вуглеводи

Реферат: Вуглеводи скачати

Скачати повну версію

Вуглеводами називають речовини, загальна формула яких виглядає так: СмН2пОп. Якщо винести n за дужки, отримаємо вид формули, яка чітко показує відповідність назви цього виду речовин та їх будови: См (Н2О) п - «вуглеводи». Таку назву хімічні елементи отримали в 1844 -му році.

Вуглеводи - відіграють одну найважливішу роль в житті людей , також вони отримали широке поширення в живій природі. Молекула вуглеводу має у своєму складі кисень , водень і вуглець, причому співвідношення атомів водню і кисню аналогічна будові молекули води: на кожен атом кисню припадає по парі атомів водню. Раніше їх навіть вважали гідратами вуглецю.

Вивчаючи хімічні склади речовин, було встановлено, що деякі з них за своїми характеристиками відповідають вуглеводам, хоча не відповідають зазначеній вище формулі. Для них існує своя назва - гліціди.

Все різноманіття вуглеводів класифікують за їх здатності до гідролізу на складні і прості. Прості вуглеводи - це ті, які не можуть гидролизоваться, і у них кількість атомів кисню і атомів вуглецю в молекулі рівні. Їх ще називають моносахаридами.

Складні (полісахариди) вуглеводи можуть вступати в реакцію гідролізу, в ході якої утворюються більш прості вуглеводи. У них кількість атомів вуглецю і атомів кисню не рівне.

Прості вуглеводи представлені фруктозою і глюкозою, молекулярна формула яких має вигляд С6Н12О6 . Глюкоза ще називається виноградним цукром, так її багато міститься в соку цього фрукта. Також її можна відшукати і в інших солодких плодах. Є вона навіть у складі крові, правда, в малій кількості - всього 0,1 %. Вона виступає енергетичним джерелом, входячи в склади лактози, крохмалю і сахарози.

У світі флори багато фруктози (плодового цукру). Вона міститься в солодких плодах і в меді, який є не що інше, як мікс з фруктози і глюкози.

Моносахариди мають тверду агрегатну форму і легко кристалізуються. Мають властивість добре розчинятися у воді, утворюючи сиропи, з яких отримати їх у вигляді кристалів вже досить складно. Водні розчини простих вуглеводів дають нейтральну реакцію на лакмус і мають солодкуватий смак. Солодкість кожного вуглеводу різна. Наприклад, глюкоза рази в три менше солодка, ніж фруктоза.

У спиртах прості вуглеводи практично не розчиняються. Моносахариди в природі присутні в основному у вільному стані. Також їх можна зустріти в складі складних вуглеводів , які представляють собою ангідриди простих. Виходять складні цукру наступним шляхом: у декількох молекул моносахарида віднімають одну (або декілька) молекул води.
Переглядів: 455 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Презентація на тему: Розмножен...
Презентація на тему - Античні ...
ГДЗ Англійська мова О. Д. Карп...
Вступ до історії України, В. С...
Англійська мова В. М. Плахотни...
Німецька мова Н. П. Басай, 10 ...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат: Вуглеводи який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!