Головна » Реферати

Реферат: Вуглеводи

Реферат: Вуглеводи скачати

Скачати повну версію

Вуглеводами називають речовини, загальна формула яких виглядає так: СмН2пОп. Якщо винести n за дужки, отримаємо вид формули, яка чітко показує відповідність назви цього виду речовин та їх будови: См (Н2О) п - «вуглеводи». Таку назву хімічні елементи отримали в 1844 -му році.

Вуглеводи - відіграють одну найважливішу роль в житті людей , також вони отримали широке поширення в живій природі. Молекула вуглеводу має у своєму складі кисень , водень і вуглець, причому співвідношення атомів водню і кисню аналогічна будові молекули води: на кожен атом кисню припадає по парі атомів водню. Раніше їх навіть вважали гідратами вуглецю.

Вивчаючи хімічні склади речовин, було встановлено, що деякі з них за своїми характеристиками відповідають вуглеводам, хоча не відповідають зазначеній вище формулі. Для них існує своя назва - гліціди.

Все різноманіття вуглеводів класифікують за їх здатності до гідролізу на складні і прості. Прості вуглеводи - це ті, які не можуть гидролизоваться, і у них кількість атомів кисню і атомів вуглецю в молекулі рівні. Їх ще називають моносахаридами.

Складні (полісахариди) вуглеводи можуть вступати в реакцію гідролізу, в ході якої утворюються більш прості вуглеводи. У них кількість атомів вуглецю і атомів кисню не рівне.

Прості вуглеводи представлені фруктозою і глюкозою, молекулярна формула яких має вигляд С6Н12О6 . Глюкоза ще називається виноградним цукром, так її багато міститься в соку цього фрукта. Також її можна відшукати і в інших солодких плодах. Є вона навіть у складі крові, правда, в малій кількості - всього 0,1 %. Вона виступає енергетичним джерелом, входячи в склади лактози, крохмалю і сахарози.

У світі флори багато фруктози (плодового цукру). Вона міститься в солодких плодах і в меді, який є не що інше, як мікс з фруктози і глюкози.

Моносахариди мають тверду агрегатну форму і легко кристалізуються. Мають властивість добре розчинятися у воді, утворюючи сиропи, з яких отримати їх у вигляді кристалів вже досить складно. Водні розчини простих вуглеводів дають нейтральну реакцію на лакмус і мають солодкуватий смак. Солодкість кожного вуглеводу різна. Наприклад, глюкоза рази в три менше солодка, ніж фруктоза.

У спиртах прості вуглеводи практично не розчиняються. Моносахариди в природі присутні в основному у вільному стані. Також їх можна зустріти в складі складних вуглеводів , які представляють собою ангідриди простих. Виходять складні цукру наступним шляхом: у декількох молекул моносахарида віднімають одну (або декілька) молекул води.
Пряме посилання
Переглядів: 568 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Англійська мова О. Д. Карп'...
Презентація на тему - Клас зем...
Незвичайні шкідливі звички у п...
Фізика В. Д. Сиротюк, В. І. Ба...
Презентація на тему - TRICK OR...
Презентація на тему - Дискретн...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат: Вуглеводи який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!