Головна » Реферати

Реферат з інформатики на тему: Віруси

Реферат з інформатики на тему: Віруси скачати

Скачати повну версію

На сьогоднішній день будь-який користувач всесвітньої павутини, так чи інакше, знайомий з поняттям комп'ютерного вірусу, адже не зіткнутися з ним просто неможливо, так як всі пристрої, підключені до інтернету, постійно потребують захисту від цих самих вірусів. Отже, розберемося в тому, що ж таке «комп'ютерний вірус».

Комп'ютерний вірус - це програма невеликого розміру, яка спеціально написана програмістом, з метою виконання всіляких негативних дій в системі комп'ютера , а саме: заражати різні файли, створювати власні копії, впроваджуючи їх у систему і багато- багато іншого. Зараженими файлами вважаються ті, в систему яких укорінювався вірус. Коли така програма піддається запуску, вірус починає свою роботу, поширюючись на інші програми, заражаючи тим самим все більшу і більшу кількість файлів, перешкоджаю нормальній роботі системи. -

Віруси здатні:

1) знищувати дані , які зберігаються в комп'ютері, спотворювати їх;
2) засмічувати оперативну пам'ять ПК;
3) уповільнити роботу ПК або зовсім припинити її.

Як правило, робота вірусу відбувається непомітно, і часто користувач не помічає наявності шкідливої ​​програми. Тим не менш, є кілька ознак, за якими можна зрозуміти, що ПК піддається вірусній атаці, серед них:

1) Неправильна робота програм;
2) Наявність сторонніх картинок, повідомлень у вигляді спливаючих вікон;
3) Замедленная робота ПК;
4) Втрата даних.

Всі комп'ютерні віруси умовно поділяють на кілька видів:

Файлові віруси - це віруси, які безпосередньо проникають всередину файлу і починають шкідливу роботу при запуску програми. Вони так само заражають переносні пристрої, які були підключені до зараженого ПК.

Завантажувальні віруси - починають роботи при завантаженні операції оной системи. Його атаці як правило піддається завантажувальний запис жорсткого диска. Аналогічно файлових вірусів заражають підключення до ПК переносні пристрої.

Файлово - завантажувальні - являють собою сукупність методів роботи двох попередніх видів вірус, за рахунок чого є куди більш небезпечними для системи. Поділяються на: прості, поліморфні і стелс- віруси, які розрізняються за способом виявлення їх антивірусною програмою.

Антивірусні програми.

Антивірусні програми - це спеціалізовані програми, розроблені спеціально для захисту комп'ютера від шкідливого впливу вірусів, якнайшвидшого їх виявлення і знищення.

Вони різняться в залежності від виконуваних ними функцій. Таким чином виділяють:

1. Програми - детектори - покликані виявляти віруси в комп'ютері і констатувати їх наявність.
2. Програми - доктора - крім виявлення вірусу виробляють лікування зараженого файлу.
3. Програми - ревізори - працюють на основі порівняння початкового і подальшого стану файлів.
4. Програми - фільтри - відстежують всі дії, що виконуються на комп'ютері, а в разі чого запитують у користувача ПК підтвердження або відмову від вчинення того чи іншої дії. Перевага в тому, що розпізнають наявність вірусів на дуже ранніх стадіях їх розвитку.

З початку винаходи інтернету і донині відомо безліч комп'ютерних вірусів, які завдали чималої шкоди, як великій кількості рядових користувачів, так і найбільшим державним організаціям. Віруси стали невід'ємною частиною життя у всесвітній мережі. Вони постійно удосконалюються , як власне і антивірусні програми, спрямовані проти них. Але, так чи інакше, кожен користувач повинен бути знайомий з їх роботою, а так само найбільш оптимальними способами захисту від них, для того щоб вільно зберігати навіть найважливіші файли на ПК і не бути впевненим у збереженні важливої ​​інформації.
Пряме посилання
Переглядів: 569 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Готові лабораторні роботи з фі...
Шпаргалка з економіки на тему ...
Презентація на тему - ІСТОРІЯ ...
Презентація на тему - Англійсь...
Презентація на тему - Вживання...
Презентація на тему - Астроном...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат з інформатики на тему: Віруси який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!