Головна » Реферати

Реферат з інформатики на тему Захист інформації

Реферат з інформатики на тему Захист інформації скачати

Скачати повну версію

З точки зору користування комп'ютером та інтернетом для роботи, навчання або інших цілей захист інформації підрозділяється на чотири основні категорії: захист доступу до ПК, захист від нелегального користування програмами, захист даних на дисках, захист інформації в мережі. Для зручності розуміння аспектів, способів, нюансів стосуються даної теми розглянемо кожну з категорій окремо.

1. Захист доступу до особистого комп'ютера необхідна річ, яку слід освоїти кожному, хто так чи інакше пов'язаний з роботою за комп'ютером, особливо, якщо робота ведеться з важливою інформацією. Як відомо захист доступу пов'язана безпосередньо з встановленням пароля, який в наслідок буде запитувати комп'ютер перед тим як запустити систему. Такий пароль встановлюється в BIOS Setupe . Такий захист гарантує те, що користувач не знає пароль не зможе скористатися даними ПК, так як система WINDOWS просто не запуститься, якщо в вірна комбінація не буде введена. Тим не менш, є певний ризик, адже при втраті пароля відновити доступ до даних користувачеві буде вкрай нелегко.

2. Захист програм. На сьогоднішній день ця проблема досить обговорювана, адже нелегальне копіювання та використання програм набуло широкого поширення. Дане явище не тільки знецінює працю програмістів, а й сприяє постачанню величезної кількості користувачів неякісними програмами, часто шкодять нормальній роботі ПК.

Щоб уникнути негативних наслідків пов'язаних з нелегальним поширенням програм було розроблено кілька способів захисту. Найпродуктивнішим з них стала спеціальний захист у вигляді програмного ключа, розміщеного на CD- ROM. У результаті його розміщенні я скопійована програма не може бути встановлена.

3. Захист даних на дисках. У більшості випадків даний спосіб захисту інформації є дещо більш зручним, ніж перший, причини того, що не вимагає установки пароля на весь комп'ютер в цілому, а використовується локально для необхідної папки, диска або будь-якого іншого файлу. До диску або папці може бути обмежений доступ як повністю, так і частково.

Однак інформація охороняється так само не тільки від несанкціонованого доступу, а й від непередбаченої поломки системи. На цей випадок до жорсткого диска підключають спеціальні RAID- контролери, за допомогою яких інформація зберігається на декількох дисках одночасно.

4. Інформація в Інтернеті. Захист інформації в інтернеті, так само важлива сторона захисту інформації в цілому. Головним чином, це побічно стосується даних ПК, до яких можна отримати несанкціонований доступ, у разі, якщо комп'ютер підключений до інтернету. На сьогоднішній день для цього розроблено не один а декілька способів. Щоб цього не допустити встановлюється спеціальна програма, яка служить якимсь бар'єром між інтернетом і локальною мережею. Даний брандмауер веде контроль за всіма операціями і передачею даних, виявляючи серед них найбільш підозрілі.

У століття розвитку технологій і все більше зростаючої цінності інформації слід завжди пам'ятати про способи її захисту і якісно їх застосовувати.
Пряме посилання
Переглядів: 422 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Презентація на тему - Збережен...
Математика Г. П. Бевз, В. Г. Б...
Хімія Ярошенко О. Г. 10 клас
Твір на тему: Різдво
Презентація на тему - ІСТОРІЯ ...
Презентація на тему - Комп'...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферат з інформатики на тему Захист інформації який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!