Головна » Реферати

Реферати: Кислоти

Реферати: Кислоти скачати

Скачати повну версію

Кислоти являють собою хімічно складні речовини, молекули яких складаються з кислотного залишку і атомів Н водню (одного або декількох). Недарма слова «кислий» і «кислота» - однокореневі: за своїми смаковими якостями всі кислоти мають кислий присмак, що зовсім не означає, що кислотні склади можна пробувати. Серед них, більша половина - їдкі, а інші навіть токсичні. Є, звичайно, і виключення - оцтова, лимонна, яблучна, аскорбінова і щавлева, які знайомі кожному з дитинства, і їх успішно використовують у харчовій промисловості.

Якого б походження не була кислота (природного або синтетичного), вона завжди у своїй структурі буде мати певну кількість атомів водню, які можуть вступати в реакційні з'єднання. У ході хімічної реакції кожна молекула кислоти буде віддавати атоми водню, а натомість буде приймати атоми різних металів. Так відбувається заміщення.

Кислоти прийнято класифікувати за двома ознаками:

1. Або є атоми кисню в молекулі,
2. За кількістю водневих атомів, які здатні заміщатися на атоми металів.

Перша група, в свою чергу, має дві підгрупи:

- Безкисневі кислоти (фтороводородная кислота HF, соляна HCl, бромоводородной HBr, іодоводородной HI, сірководнева H2S).
- Кислородосодержащие кислоти (сірчана H2SO4, сірчиста H2SO3, фосфорна H3PO4, вугільна H2CO3, азотна HNO3, кремнієва H2SiO3).

Друга група теж має кілька підгруп:

- Одноосновні кислоти (мають 1 атом водню),
- Двохосновні кислоти (мають 2 атома водню),
- Трьохосновні кислоти (мають 3 атома водню).

Хімічні властивості кислот описуються наступними правилами:

1. Кислоти взаємодіють з основами, утворюючи сіль, яка завжди буде містити незмінний кислотний залишок. Ця реакція отримала назву нейтралізації. Другий продукт, що утворюється в ході протікання реакції нейтралізації, це - вода.

Щоб нейтралізація відбулася, потрібно виконати наступне умова: хоча б один з компонентів повинен добре розчинятися у воді. А оскільки кислоти відмінно відповідають цим параметром, вони можуть взаємодіяти як з нерозчинними, так і з розчинними підставами. Виняток - кремнієва кислота, яка практично не розчиняється у воді, тому може вступати в реакцію тільки з розчинними підставами (KOH, NaOH).

2. Розчини кислот діють на індикатори (спеціальні речовини), змінюючи їх забарвлення у воді. Кислоти змінюють колірну забарвлення індикатора в один певний колір, тому завжди можна точно визначити, що у складі речовини присутня кислота. Так, лакмус і помаранчевий металевий стануть червоними.

Індикатори - речовини досить складної будови. У підставах і нейтральних розчинах вони будуть зовсім іншого кольору, ніж в кислотному середовищі.

3. Кислоти реагують з металами при виконанні такої умови:

- Метал за шкалою активності повинен бути максимально реакционноспособним. Так срібло, золото і мідь з кислотою реагувати не будуть, а цинк, кальцій і натрій, навпаки, будуть взаємодіяти дуже активно. Причому буде виділятися багато газів водню і велика кількість тепла.

Деякі метали будуть вступати в реакцію тільки з розведеними кислотами. Якщо ж кислоти концентровані (безводні), то ніякого заміщення не відбудеться.
Пряме посилання
Переглядів: 287 | Завантажень: 0

Схоже з Реферати

Збірка задач і завдань для тем...
Презентація на тему - ТРИВАЛІС...
Презентація на тему - ALL SORT...
Презентація на тему - РОЗРАХУН...
Презентація кросворд по Англій...
Презентація на тему: Світова е...

На сторінках Шкільного довідника ви знайдете безліч ГДЗ, презентацій, рефератів, підручників для учнів та вчителів. Кожен матеріал на сайті доступний абсолютно безкоштовно , винятком не є і Реферати: Кислоти який також можна скачати на високій швидкості. Всі матеріали розміщенні по категоріях для зручного і швидкого пошуку, наприклад цей з категорії "Реферати". Всі ГДЗ і Відповіді розміщенні по предметах і класах.
Переглядайте, діліться з друзями, навчайтесь. Бажаємо успіхів!